Stan remisji z lękiem

Witam. Czy człowiek w stanie remisji z lękiem przed czyms (nie chce wymieniac co dokładnie) moze czuc ze nie jest soba i nie doszedl do siebie ? A te ,, doszedl do siebie ,, oznacza ze nie jest w hipomani lub mani co wcześniej pozwalalo mu funkcjonowac i podejmowac wiecej dzialan i mial wiecej sił i energii. I czy antydepresant jesli jest remisja powili przechodzaca w hipomanie moze sam antydepresant wywolac ja lub depresje bez stabilizatora ? Dziękuję za odpowiedź

Szanowna Pani, ciężko być tak naprawdę sobą na lekach. Przyjmowanie leków antydepresyjnych często wiąże się z negatywnymi skutkami ubocznymi, wystarczy zapoznać się z ulotką, aby przekonać się o ich działaniu. Leki antydepresyjne tłumią do pewnego stopnia objawy, ale nie leczą przyczyny Pani choroby. Czasem mogą się przyczynić do pogorszenia nastroju, dlatego należy zawsze monitorować działanie leku i konsultować je z lekarzem. Najskuteczniejszym jednak metodą leczenia jest psychoterapia. Zachęcam Panią do zapoznania się model Metasystemowym (www.pocieszka.pl). W Poznaniu mogę polecić psychoterapeutów z Poznańskiego Ośrodka Psychoterapii Integratywnej.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej