Stan skóry a hormony - jakie badania?

Witam, jestem dziewczyną, mam 22 lata, i odkąd pamiętam miałam problem z trądzikiem (zaskórnikowym). Z tego co zauważyłam, problem z wiekiem coraz bardziej się nasila. Czy może to być problem z hormonami? Drugim problemem, jaki mam, to bardzo dużo rozstępów w okolicy bioder i ud. Ważę 53 kg przy wzroście 170 cm, nie schudłam, ani nie przytyłam w ostatnim czasie - więc skąd te rozstępy? Mam wrażenie, iż są to jakieś problemy z hormonami. Czy zaleca Pani jakieś konkretne badania na dany hormon, a może coś innego? Może kwasy dermatologiczne by mi pomogły? Myślę, że jeżeli to problem hormonalny, to kwasy nie dadzą trwałego rezultatu. Pozdrawiam i ślicznie dziękuję za odpowiedź

Witam serdecznie
Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie bez badania lekarskiego.
Zachęcam Panią do wizyty u lekarza, najlepiej odwiedzić zarówno dermatologa, który pomoże w zmianach skórnych oraz lekarza internistę, który po badaniu, jeżeli będzie taka potrzeba skieruje Panią na ewentualną dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.