Stan skóry po zabiegu zamykania naczynek na nogach

W czerwcu poddałam sie zamykaniu naczynek na nogach. Zabieg ten polegał na dotykaniu naczynka urządzeniem zakończonym gietka igiełką. W momencie dotknięcia skóra tak jakby sie paliła i robił sie od razu taki strup. Zabieg był dosyć bolesny. Pani kosmetyczka wiedziała podobno co robi. Tak musi byc, to jest normalne. Teraz minęło juz 4 miesiące, prawie 5. A ślady sa bardzo widoczne. To blizny, ciemne kreski, przy dotknięciu palcem czuc jakby wgłębienie w skórze. Czy to normalne?

Dzień dobry,

Poddała się Pani zabiegowi o nazwie elektrokoagulacji- czyli zamykaniu powierzchownych naczynek za pomocą prądu. To o czym Pani pisze to zapewne blizny i przebarwienia. Ciężko stwierdzić czy powstały na skutek niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu (źle ustawionych parametrów) czy przyczyną był słabej jakości sprzęt. Najlepszą metodą na naczynka jest laseroterapia, przy czym inne lasery stosujemy na naczynka na twarzy, a inne na naczynka na nogi. W chwili obecnej leczenie polega na wielu zabiegach z wykorzystaniem różnych laserów na przebarwienia. Najlepiej udać się do lekarza medycyny estetycznej. Może Pani podesłać zdjęcia nóg na maila: mkociatyn@arsestetica.pl- przekaże je lekarzowi w celu wstępnej oceny.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam , jest to efekt żle przeprowadzonego zabiegu przez kosmetyczkę , takie zabiegi powinien wykonywać lekarz , oszczędność na zabiegu u kosmetyczki może b. dużo kosztować. Na odległość nie jestem w stanie Pani pomóć.