Stan włosów po przejściu na wegetarianizm

Od 2 lat jestem wegetarianką, po 1szym roku zauważyłam ze stan wlosow się pogorszył. Natomiast po 2 latach tak się mocno kruszą, że mam już wlosy do ramion a miałam do talii. Nie wiem czy ta dieta ma taki wpływ na włosy. Staram się uzupełniać moję dietę nabiałem ale widzę, że raczej to nic nie daje. Na co dzień myję włosy szaponami ziołowymi i używam odzywek na wypadanie np. Biowax, biorę tezrożnetabletkizeskrzypem. Proszę o doradzenie co mogę zrobić aby mieć znowu gęste, mocne i dłuższe włosy?

Dzień dobry,problemy z włosami:
• Suche i łamliwe – niedobór NNKT
• Słabo rosną, tracą kolor – niedobór cynku, miedzi
• Wypadają – niedobory żywieniowe, szczególnie brak żelaza, witaminy B1, C, aminokwasu lizyny.Ciągły pośpiech, stres, niewłaściwa dieta osłabiają nasz organizm. Wypadanie włosów może być także jednym z objawów anemii.
Niestety mam zbyt mało informacji na temat Pani codziennej diety aby udzielić konkretnych wskazówek. Proszę o kontakt w celu konsultacji.
Pozdrawiam

Witam,

najwyraźniej Pani dieta nie jest pełnowartościowa. Przechodząc na wegetarianizm należy zrobic to bardo rozsądnie, tak aby nie dopuścić do braków składników odżywczych w diecie. U Pani ich brakuj co objawia się złą kondycją włosów. Najlepiej skonsultować sprawę z dietetykiem który ułoży prawidłowy jadłospis. białka nie uzupełni Pani jedynie nabiałem. Proszę jadać rośliny strączkowe - ciecierzyce, soczewice, fasole groch oraz produkty sojowe.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk