Kobieta , 45 lat Witam serdecznie.Moj 15 letni syn jest w stanie wyczerpania psychicznego i fizycznego. Zaniedbywany, bez nomalnego odzywiania, wczesniej z problemami jelitowymi. Przewlekle zapalenia jelit. Schudl 16 kg, ojciec twierdzi, ze sie odchudza lub ma anoreksje. W rozmazie krwi Monocytes1.6, Neutrophils8.3, Eosinophils 0.46. ma silna alergie na kota , mimo to mieszka z kotem 2.5 roku. Bardzo martwie sie o zakazenie organizmu, posocznice.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Anna Ingarden 91
Mgr Anna Ingarden Psycholog, Kraków 91 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Nie rozumiem sytuacji, w której otwarcie pani stwierdza, że syn jest zaniedbywany. Skoro ma alergię na sierść i ma w związku z tym problemy zdrowotne - raczej jasnym jest, że nie powinien żyć z kotem pod jednym dachem. Jeżeli nie odżywia się regularnie - proszę o to zadbać. Niestety po tym opisie nie można stwierdzić co się dzieje z synem - być moze jest to depresja wynikająca z ogólnej sytuacji i codziennego funkcjonowania? Polecam skonsultować się z lekarzem poz i wykonać niezbędne badania, a ponadto zasięgnąć porady psychologicznej (która wydaje mi się wskazana zarówno dla syna, jak i dla Państwa jako rodziców którzy wiedzą, że ich syn "jest zaniedbany i wyczerpany psychofizycznie").

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania kontrolne dzieci – Aby ocenić stan zdrowia dziecka, jego rozwój fizyczny i psychiczny, ewentualne ograniczenia w wyborze zawodu, zdolność do podjęcia nauki i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, wykonywane są tzw. bilanse. Są to badania kontrolne, które przeprowadza Anoreksja – Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) to poważna choroba, charakteryzująca się umyślną utratą masy ciała, która jest indukowana i utrwalana przez pacjenta. Objawy anoreksji do pewnego momentu zwykle pozostają niezauważone przez otoczenie.