Stan wyczerpania psychicznego i fizycznego u 15-latka

Witam serdecznie.Moj 15 letni syn jest w stanie wyczerpania psychicznego i fizycznego. Zaniedbywany, bez nomalnego odzywiania, wczesniej z problemami jelitowymi. Przewlekle zapalenia jelit. Schudl 16 kg, ojciec twierdzi, ze sie odchudza lub ma anoreksje. W rozmazie krwi Monocytes1.6, Neutrophils8.3, Eosinophils 0.46. ma silna alergie na kota , mimo to mieszka z kotem 2.5 roku. Bardzo martwie sie o zakazenie organizmu, posocznice.

Nie rozumiem sytuacji, w której otwarcie pani stwierdza, że syn jest zaniedbywany. Skoro ma alergię na sierść i ma w związku z tym problemy zdrowotne - raczej jasnym jest, że nie powinien żyć z kotem pod jednym dachem. Jeżeli nie odżywia się regularnie - proszę o to zadbać. Niestety po tym opisie nie można stwierdzić co się dzieje z synem - być moze jest to depresja wynikająca z ogólnej sytuacji i codziennego funkcjonowania? Polecam skonsultować się z lekarzem poz i wykonać niezbędne badania, a ponadto zasięgnąć porady psychologicznej (która wydaje mi się wskazana zarówno dla syna, jak i dla Państwa jako rodziców którzy wiedzą, że ich syn "jest zaniedbany i wyczerpany psychofizycznie").