Stan zapalny a wynik testu ciążowego

Witam! Mam pytanie: okres spóźnia mi się już prawie 2 tygodnie. Zrobiłam sobie 2 testy ciążowe i oba wyszły pozytywnie. Dodam, że występuje u mnie pieczenie pochwy i możliwe, że mam zapalenie bakteryjne. Czy to mogło mieć wpływ na wynik testu ciążowego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zapalenie pochwy nie ma wpływu ma wynik testu ciążowego. Jeśli oba testy ciążowe są dodatnie, to znaczy, że jest Pani w ciąży (na około 97-99%). Proszę udać się w najbliższym czasie do lekarza w celu potwierdzenia ciąży oraz rozpoczęcie leczenia zapalenia pochwy.

Pozdrawiam!