Stan zapalny bez cech owrzodzenia

gastroskop wprowadzono do pozaopuszkowej czesci XII-cy .Czesc pozaopuszkowa bez zmian,opuszka X99 w stanie zapalnym bez cech owrzodzenia.W antrum miernie nasilony stan zapalny z niewielkim przekrwieniem błony śluzowej z wybroczynami .W inwersji duza przepuklina rozworu przelykowego.W dnie jeziorko żółci -reflux żółciowy Bardzo prosze o wyjasnienie pozdraiwma

Stan zapalny dwunastnicy objawia się podobnie jak choroba wrzodowa. Leczy się lekami zmniejszajacymi wydzielanie kwasów. Duża przepuklina wslizgowa rozworu przelykowego to stan kiedy cześć żołądka wypukła się do klatki piersiowej. W tym stanie stosujemy podobne leki. W niektórych sytuacjach potrzebna jest nawet operacja, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Trzeba tez wykluczyć możliwość zakażenia bakteriami Helicobacter pylori.