Stan zapalny cervicitis a konieczność leczenia męża

Witam, jestem po badaniach cytologicznych, wszystko dobrze, tylko mam stan zapalny cervicitis. Czy jak wyleczę tę chorobę, czy od męża nie zarażę się nią ponownie? Bo to pewnie są jakieś grzybicze zarazki, które mogą się przekazać. Czy musi mąż też to leczyć?

Cervicitis jest rozpoznaniem nieprecyzyjnym jeśli chodzi o patogen. W związku z czym jeśli nie jest to infekcja przenoszona drogą płciową np neisseria, trichomonas czy chlamydie to oczywiście nie trzeba leczyć partnera. Pozdrawiam