Stan zapalny górnej dwójki po uderzeniu

Witam, Ostatnio w skutek uderzenia dostałem stanu zapalnego górnej dwójki na której jest korona porcelanowa (ząb przed nałożeniem korony był leczony kanałowo ). Mój obecny stomatolog stwierdził że kanał nie jest dopełniony do końca i niezbędne jest ponowne leczenie, jednak w tym celu należy usunąć koronę (i zrobić nową) gdyż nie jest możliwe leczenie przez koronę. Czy to prawda?

Jest kilka rozwiązań. 1 zdjęcie korony 2 otwór w koronie oba mogą doprowadzić do zniszczenia korony ale może się udać 3 resekcja korzenia ze wstecznym wypełnieniem kanału . Należy jeszcze sprawdzić czy korzeń nie jest złamany. Pozdrawiam