Stan zapalny i ropienie dziąseł

Witam, Miałam usuwaną dolną lewą 6 we wtorek. Okazało się, że mam stan zapalny i dziąsło zaszło ropą i lekarz stwierdził, że trzeba pilnie usunąć ząb. Jestem dalej strasznie napuchnięta i nadal przyjmuję antybiotyk. Moje pytania to: Kiedy minie mi ból i zejdzie opuchlizna? Opuchlizna jest najgorsza od spodu, tak jakbym miała napuchniętą brodę.

Dzień dobry,
skoro spuchnięte są obszary pod brodą, nastąpiło przemieszczenie ropnia w głębsze obszary co dość utrudnia gojenie. W krótkim czasie, 2-3 dni po ekstrakcji, antybiotyk powinien Pani pomóć. Jeżeli opuchlizna nie schodzi, albo staje się bardziej bolesna, należy udać się do lekarza, który usuwał ząb. Nie gojący się stan zapalny jest w takiej sytuacji bardzo niebezpieczny.

Opuchlizna zazwyczaj schodzi po kilku dniach od rozpoczęcia leczenia antybiotykiem, zazwyczaj 3-4 dni. Wszystko zależy jednak od Pani predyspozycji, dawki antybiotyku oraz częstości przyjmowania jaką zalecił lekarz. Jeżeli opuchlizna występuję razem z nieustępującym bólem dziąsła proszę pilnie skontaktować się ze stomatologiem i udać się na konsultację.