Stan zapalny jelita grubego i grzybica w jamie ustnej

mam pytanie jestem po leczeniu szpitalnym stwierdzono umnie stan zapalny jelita grubego dawkowano mi metronizadol i encorton po wyjsciu ze szpitala dostalem silna grzybice jamy ustnej zaczely mnie pobolewac zeby od 2tygodni czarnieja mi zeby nie pale papierosow ani nie pije kawy przed szpitalem nie mialem problemow z zebami

To może być efekt uboczny stosowanych leków i grzybicy jamy ustnej. Proszę w tej sprawie pilnie skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Zapewne będzie Pan wymagał czynnego, ogólnego leczenia grzybicy jamy ustnej.