Stan zapalny macicy i jajników oraz cysta na jajniku

Od dwóch miesięcy leczę stan zapalny macicy i jajników, miałam też cystę na jajniku. Brałam orgametril, zakończyłam już kurację, kontrolna wizyta u lekarza, badanie i usg wykazało że jestem zdrowa. Cytologia również w porządku. tego samego dnia, po wizycie u lekarza, po stosunku z mężem pojawiło się lekkie krwawienie. Okres skończył mi się trzy dni wcześniej. Dodam, że przez całe leczenie nie współżylismy, byl to pierwszy raz od dwóch czy trzech miesięcy. Co może być powodem krwawienia?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Być może powodem plamienia było krwawienie kontaktowe wynikające z mechanicznego podrażnienia błony śluzowej macicy lub była to pozostałość menstruacji.

Odpowiedź na to pytanie jest możliwa po zbadaniu pacjentki i wykonaniu badania uSG dopochwowego.
Przyczyn może być wiele. np. stan zapalny szyjki macicy-kiedy była pobierana ostatnia cytologia?
Dr Jacek Tulimowski