Stan zapalny na torbieli włosowatej

Witam posiadam torbiel włosowatą i właśnie wdał się stan zapalny, jem antybiotyki i smaruje maścią. Chciałem się zapytać czy jest jakiś sposób na uśmierzenie bólu ponieważ ropa wcześniej z niego schodziła a teraz nie i robi się twardy i boli. Chciałbym teraz uniknąć operacji ponieważ strasznie długo się to leczy a na takie dłuższe leczenie mogę dopiero iść za pół roku.

Witam , leczeniem tej choroby jest radykalna operacja a nie ma w życiu rzeczy ważniejszych niż zdrowie!!! Można ew, próbować chirurgicznie naciąć i opróżnić zbiornik ropy w osłonie antybiotykoterapii doustnej ale nie jest postępowanie "lege artis" , proponuję więc odłożyć inne plany i wyleczyć najpierw tę przykrą chorobę!!! Pozdrawiam , zż