Stan zapalny penisa - do jakiego lekarza się wybrać?

Witam, od około 2 miesięcy mam problemy z penisem. Na początku zaczął mnie raz na jakis czas kłuć żołędź, myślałem, że to od nadmiaru masturbacji. Poźniej kochałem się z dziewczyną w weekend 2 razy i trochę bolało podczas stosunku. Od tamtego czasu, cały czas jakiś dziwny stan: coś pomiędzy szczypaniem żołędzia, czasami zakłucie, jakby od cewki moczowej. Wizualnie wszystko było ok. Poszedłem do dermatologa: nawet się nie przyglądał, zerknął ogólnie, stwierdził, że nic nie widzi, że jest jakiś grzybek "w środku" i dał ketokenozal (5 dni, 2 razy dziennie, po 200mg). Chyba mi trochę pomogło, ale po 4 dniach dalej coś dalej szczypało (nie wiem jak to nazwać, takie dziwne uczucie), więc poszedłem do rodzinnego i dostałem jeszcze ketokenozal na 5 dni. Skończyłem, przez weekend było ok, a później znowu. Poszedłem do urologa, też nic nie widział, dostałem do smarowania triderem. Smaruję od 2 tygodni i jest lekka poprawa, dalej mnie coś szczypie, ale jest trochę znośniej. Niestety  penis mi się pod napletkiem czerwony zrobił... taki jakby przekrwiony dość mocno... Tydzień temu przez moment była nawet jakby czerwona ranka. Penis bywa zaczerwieniony mocno, już tak nie boli, ale dalej bywa nieprzyjemnie. Jestem załamany. Nie wiem nawet czy to na pewno jest grzybica. Proszę o pomoc co teraz zrobić: - iść do urologa - iść znowu do dermatologa? Robiłem badanie moczu, wszystko ok. poza czymś takim "nabłonki płaskie - liczne'. Czy dalej stosować ten triderm? (u lekarza moge być najwcześniej w piątek)? Może zmienić na Flukonazol? (pomaga mi na łojotokowe zapalenie skóry na twarzy). Proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Do ustalenia rozpoznania zawsze konieczne jest osobiste zbadanie pacjenta. Jest to tym bardziej niezbędne w przypadku zmian skórnych.

Stosowane dotychczas leczenie przemawia za podejrzewaną infekcją grzybiczą. Pierwsze efekty powinny być jednak widoczne po kilku dniach. Brak poprawy raczej wyklucza poprzednie rozpoznanie.

W obecnej sytuacji wskazane jest pobranie posiewu z cewki moczowej. Być może przyczyną jest chlamydioza. Podstawowe pytanie jednak brzmi, czy Pana partnerka odczuwa jakiś dyskomfort? Czy ma upławy? Zwykle choroba dotyczy obojga partnerów. Warto zaproponować partnerce wizytę kontrolną u ginekologa, podczas której także zostanie pobrany posiew.

Najlepiej by było, by w czasie wystąpienia zmian skórnych (zaczerwienienie, pęknięcia skóry) udał się Pan na wizytę do dermatologa, który będzie miał możliwość obejrzenia zmian.

Dodatkowo, zachęcam do oznaczenia poziomu glukozy na czczo. Często pierwszym nietypowym objawem zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest pieczenie cewki moczowej.

Przyjmowanie leków specjalistycznych bez konsultacji z lekarzem jest wysoce niewskazane. Radziłabym poczekać do piątku adecyzję dermatologa, lub wcześniej skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Konsultacja internetowa nie obejmuje ordynowania leczenia (nie znam wielu istotnych informacji na temat Pana zdrowia, chorób towarzyszących, alergii)

Pozdrawiam.