Stan zapalny piersi i ropień

Witam, miesiąc temu miałam stan zapalny piersi z którego zrobił się ropień. Lekarz przepisał mi antybiotyk. Po antybiotykoterapii byłam u onkologa, gdyż w piersi (w sutku) nadal miałam jakiś guzek, lekarz powiedział, że to poszerzony kanał mlekowy i mam się zgłosić za 3 miesiące. Jednak ten stan zapalny znowu się pojawił, guzek zrobił się większy, pierś jest obolała. Co mam zrobić?

Niestety stany zapalne w gruczołach piersiowych często mają charakter przewlekły i nawracający, z czym zetknęła się Pani. Proponuję powrót do lekarza, który rozpoczął leczenie i ew konsultację u chirurga, może być potrzebna interwencja chirurgiczna