Stan zapalny po wyrywaniu zęba

Witam serdecznie!Cztery dni temu miałam wyrwany ząb była to 6,niestety znieczulenie nie zadziałało bo miałam stan zapalny,zapalenie(spuchnięty cały policzek i okropny ból),.Jednak od trzech dni czuje tak jak by kiwała mi się i boli 5,Czy podczas wyrywania mogła zostać naruszona?Czy może jest to normalne wrażenia po wyrwaniu zęba?

Witam, jeżeli ząb usuwany był bardzo mocno zniszczony i lekarz używał dźwigni to prawdopodobnie opierał się na tym zębie. Proszę przez parę dni starać się nie przeciążać tego zęba, jeść drugą stroną i powinno wszystko się unormować. Pozdrawiam