Stan zapalny w obrębie stawu skokowego

Witam.4 dni temu otrzymałam 1 ampułkę diprophosu /staw skokowy/ z powodu stanu zapalnego. Wcześniej nigdy nie miałam stanu zapalnego. Ból w zasadzie ustał ale czuję sztywność stawu skokowego /zwłaszcza wieczorem/ lekki jakby reumatyczny ból oraz dzisiaj pojawił się ból miejscowy pod piętą. Czy to normalna reakcja po podaniu zastrzyku - sztywność i uczucie jakby staw nie był mój? Jeszcze jedno pyt: jak długo diprophos utrzymuje się w organizmie i do kiedy mogą pojawić się skutki uboczne?Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Lek już się wchłonął i został zmetabolizowany. Ewentualne dolegliwości bólowe moga wynikać z utrzymywania się przyczyny stanu zapalnego oraz niewłąściwego podania leku. Bez przeprowadzenia badania trudno mi powiedzieć coś więcej.