Stan zapalny w pochwie i stosowanie leków a współżycie

Witam! Mam przepisaną miesięczną kurację na stan zapalny w pochwie. Skończyłam brać fluomizin, teraz biorę invag,a później będę brała jeszcze gynalgin. Czy podczas stosowania invagu można współżyć? Pytam, ponieważ nie jest to antybiotyk.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie odczuwa Pani dolegliwości bólowych podczas współżycia to jak najbardizej można współżyć, chociaż należy się liczyć ze zwiększonym ryzykiem infekcji w sytuacji nie w pełni załagodzonego stanu zapalnego i podrażnienia błony śluzowej dróg rodnych.