Stan zapalny zęba mądrości

witam. Chodzi o ząb mądrości, dolny po prawej stronie.. Jest on juz widoczny, ale od 2 tygodnie ten ząb zaczął mnie bolec teraz mam widoczny stan zapalny i całe opuchnięte dziąsło.. Co mam robic, czym smarowac? ból jest nie do zniesienia.. Mieszkam w Anglii, w Polsce bede dopiero za 2 tygodnie.. dodam ze mam paniczny strach przed dentystami, wykluczam pójscie w Anglii do dentysty... proszę o pomoc

Witam
Trzeba koniecznie zmniejszyć obrzęk dziąsła wokół zęba, ponieważ w przeciwnym wypadku każde zagryzienie zębów będzie podrażniało ranę i powiększało stan zapalny. Najprostszym sposobem będzie płukanie jamy ustnej naparem z kory dębu (powinna być dostępna w aptece), ewentualnie jakąś płukanką na bazie chlorheksydyny.
Pozdrawiam
Olgierd Bartecki

Doraźnie można zastosować antybakteryjne płukanki do ust i tabletki do ssania w chorobach gardła, zawierające środki, które mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, przeciwbólowo działa np. lidokaina. Dobrym rozwiązaniem mogą być również preparaty w formie sprayu z tymi substancjami, które można zastosować miejscowo, wprost na bolące dziąsło. Ważna jest właściwa higiena jamy ustnej, dlatego nie wolno zapominać o codziennym myciu zębów, nie omijać chorobowo zmienionego miejsca tylko delikatnymi ruchami szczoteczki oczyścić dziąsło. Z ziołowych preparatów można spróbować płukanki z rumianku czy szałwii, które mają działanie przeciwzapalne. Przy najbliższej okazji proszę zasięgnąć porady stomatologa, który oceni stan dziąsła i ósemki oraz zaleci stosowne leczenie.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry