Stana po udarze i stosowanie leków

Witam. Moja babcia jest po czwartym udarze. To tak wstępnie. Otrzymuje lek, który zażywa rano ACIPREX 10 mg na lepsze samopoczucie. Także źle sypia wiec dostała lek ZOLPIC 10mg, po całej tabletce - bez kontaktu, pół tabletki słaby efekt. Teraz otrzymała lek na noc RISPOLEPT 1 mg (dla mnie to psychotrop a nie lek nasenny). Moje pytanie brzmi: czy lek acipreks i lek rispolept mogą być zażywane jednocześnie i czy ten lek może być traktowany jako lek nasenny? Dziękuję za szybką odpowiedz.

Jako leki nasenne u osób starszych i nie tylko, stosuje się raczej trazodon. Rispolept nie jest najlepszym pomysłem jako lek tylko nasenny, i raczej jest stosowany w przypadku towarzyszącego pobudzenia, objawów wytwórczych itd., które "lubią" występować w nocy
Aciprex należy do leków nowej generacji i jest stosunkowo bezpieczny nawet u osób starszych.