Stany depresyjne i lękowe a leczenie

Witam stwierdzono u nie stany depresyjną lękowe. Terapeutka przepisała mi sympramol i mam pytanie dotyczące ile czasu trzeba czekać aby wrócić do równowagi psychicznej i czy wogule moja przypadłość jest wyleczalna.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,
rozumiem, że jest Pan pod stałą opieką lekarza psychiatry i w chwili obecnej podlega Pan leczeniu farmakologicznemu, które łagodzi objawy zaburzeń.
Jednak oprócz takiego leczenia, warto podjąć psychoterapię, która pozwoli Panu uświadomić sobie
przyczyny powstania zaburzeń lękowych.
Dzięki pracy własnej podczas psychoterapii, będzie Pan mógł przerwać mechanizm błędnego koła a tym samym opanować objawy które tak utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Trudno na podstawie kilku zdań przekazanych drogą online diagnozować sytuację i czas potrzebny do jej załagodzenia.Wyleczenie jest możliwe, jednak sama długość leczenia zależna jest od cech indywidualnych osoby, nasilenia zaburzeń, przyczyny, zatem terapia może trwać od kilku miesięcy do kilku lat.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Dzień dobry, na efekty działania leku zazwyczaj czeka się 2 - 4 tygodni, w tym czasie może dojść nawet do czasowego obniżenia nastroju. Co do wyleczalności - generalnie leki nie działają na przyczyny a jedynie objawy, więc istnieje prawdopodobieństwo nawrotu depresji po odstawieniu leków. Proszę skonsultować to z lekarzem psychiatrą i pomyśleć o rozpoczęciu psychoterapii. Pozdrawiam.