Stany depresyjne, lęki, bóle pleców i dolegliwości gastryczne

Witam, proszę o pomoc. Mam 31 lat i czuję się źle. Mam stany depresyjne, lęki, bolą mnie plecy, stawy, głowa,. Mam nerwobóle w klatce piersiowej, ból w pachwinie itp. Jestem znerwicowana i mam powoli dość życia. Męczą mnie afty, opryszczka, zgagi, wzdęcia, biegunka, flegma kaszel. Najgorsze jest chroniczne zmęczenie w dzień, a w nocy bezsenność. Morfologia okazała się w normie (tylko płytki krwi poniżej normy) oraz podwyższony potas. Czy to grzybica? Proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam. Paula

Mam wrażenie, jakby dźwigała Pani jakiś wielki ciężar (problem dotyczący rodzica?). Przydałby się Pani psychoterapeuta, z którym mogłaby Pani rozłożyć ten ciężar. Oczywiście dalsze badania lekarskie wskazane, aż do wykluczenia czynników fizycznych.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
pisze Pani o wielu bardzo przykrych dolegliwościach, które towarzyszą Pani na co dzień. Stany depresyjne i lękowe mają swoje podłoże w psychice. Czy korzystała Pani z jakiejkolwiek pomocy psychologicznej, żeby wspólnie z terapeutą przyjrzeć się źródłom tych zaburzeń? Proponuję rozważyć taką opcję. Objawy, które Pani opisuje - po wykluczeniu problemów natury somatycznej - mogą mieć charakter psychosomatyczny.
pozdrawiam