Stany depresyjne po odstawieniu sterydów

mogła by mi pani wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje że po odstawieniu sterydów po jakimś czasie zaczynają się stany depresyjne ??

Witam Pana
zadał Pan bardzo ważne i konkretne pytanie. Tak rzeczywiście jest że podczas leczenia sterydami osoba doświadcza róznych stanów emocjonalnych od depresyjnych aż po pobudzenie. Dzieje się tak dlatego że sterydy wpływają na wydzielanie neuroprzekażników w synapsach czyli na takich łączeniach między neuronami. Nie wiem czy Pana pytanie związane jest z farmakologicznym leczeniem sterydami czy korzystaniem z nich żeby mieć lepsze efekty na siłowni, ale zarówno w jednym jak i drugim przpadku sterydy nasilają rózne stany emocjonalne
Anna Suligowska

Sterydy, jak inne substancje farmakologiczne ingerują w biochemie organizmu. Niektóre związki maja wpływ na nastrój, a zatem i funkcjonowanie człowieka. Pytanie tylko czy faktycznie jest to efekt uboczny przyjmowania sterydów, czy tez obniżenie nastroju wynika z innych procesów psychologicznych- emocjonalnych, relacyjnych itp?
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, by zdiagnozować i odnaleźć sposoby poradzenia sobie z tym stanem.