Stany depresyjne przy nerwicy lękowej

Witam, prawdopodobnie cierpię na nerwicę lękową. Pomijając silne stany depresyjne, które występowały u mnie przez około 2 miesiące, pojawiały się również: wielokrotnie myśli samobójcze, tzw. "ucieczka do łóżka", lęk przed ludźmi, brak snu-bardzo często, myśli obsesyjne oraz w sumie 2 polekowe ataki-bardzo podobne do tych nerwicowych tzn. duszności, paniczny lęk, kołatanie serca, drgawki, fale zimna i zimne poty oraz dławienie się. Raz wystąpił również pisk w uszach następnego dnia. Co dalej ?

Witam Panią,
W takiej sytuacji trzeba skorzystać jak najszybciej z pomocy lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.
Może Pani poszukać ofert placówek prywatnych lub skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego, która ma podpisany kontakt z NFZ.
Serdecznie pozdrawiam,

Witam, proszę udać się do lekarza psychiatry na wizytę diagnostyczną oraz podjąć psychoterapię, podczas której terapeuta pomoże Pani w przepracowaniu i zrozumieniu przyczyn Pani stanu oraz sposobów radzenia sobie w tej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie.

"Co dalej" jest w tym wypadku pytaniem otwartym. Zasadniczo są dwie odpowiedzi: albo podejmie Pani psychoterapię i zacznie pracować nad pojawiającymi się trudnościami, albo nie będzie Pani robić nic i Pani problemy będą się rozwijać, piętrzyć i będzie coraz gorzej (już widzi Pani eskalację objawów- ona sama nie ustąpi). Wybór, która z tych opcji pojawi się w Pani życiu, należy tylko do Pani. Powodzenia!