Stany depresyjne z powodu perspektywy utraty pracy

witam, mój tata ma w perspektywie utratę pracy, nie śpi nocami, męczy go to strasznie. Nie wiem jak mogę mu pomóc. Od psychiatry dostał leki na sen. Niby nie jakieś super moce i nie uzależniające ale jakby teraz słabiej działały. Ma 57 lat i mam wrażenie, że popada w stany depresyjne..

Witam,

Warto namówić tatę na wizytę u psychoterapeuty. On pomoże mu odzyskać wiarę w siebie, szacunek do siebie i dobry nastrój. A gdyby nie chciał, proszę podsunąć mu lekturę pt "Radość życia" D. Burnsa.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska