Stany lękowe, brak energii, duszności i kołatanie serca u 38-latki

od lutego mam stany lękowe,głównie kiedy jestem sama w domu,odczuwam smutek brak chęci do prac i zajmowania się dziecmi ,brak apetytu duszności kaszel,bezsennośc.rOBIŁAM BADANIA nie ma tam jakis grożnych sytuacji drobnie odchylenia..Wstałam rano i oslabienie duszności kołatanie serca ciśnienie skoczyło a zawsze mam niskie.Kurcze nóg silne biore magnes bo był byl niski i wapń.Teraz doktor przepisał antybiotyk i zomiren który mi pomaga 1mg dwa razy od lekaza rodzinnego.Do psychiatry mam 45 km

Szanowna Pani - opisane przez Panią objawy mogą mieć podłoże somatyczne lub psychosomatyczne. Somatyczne, czyli stricte zdrowotne, można skonsultować z lekarzem ogólnym, który wykluczy m.in. problemy hormonalne. Psychosomatyka to oddziaływanie psychiki na zdrowie i zdrowia na psychikę - czyli m.in. to co Pani opisała. Silny lęk może powodować objawy zdrowotne, takie jak kołatanie serca, potliwość, duszności. I odwrotnie - palpitacje serca, duszności - mogą powodować stany lękowe. Grunt to określić co występuje pierwsze. Napisała Pani, że zaczęło się to w lutym - być może w tym miesiącu zaszły jakieś znaczące zmiany w Pani życiu lub miała miejsce sytuacja, która na nie znacząco wpłynęła? Poprzez powyższe objawy organizm próbuje odeprzeć zagrożenie - realne bądź wyimaginowane. Jeżeli lekarz wykluczy podłoże fizyczne lęku wówczas polecam konsultacje z terapeutą (polecam zwłaszcza poznawczo-behawioralnego) oraz z psychiatrą (być może będzie potrzebne Pani wsparcie ze strony leków uspokajających).