Stany lękowe, fobie a nerwica

witam , jak pozbyc sie uczucia tak zwanej lecze sie na stany lekowe , fobia spoleczna , nerwica lekowa < tak mi powiedzial lekarz psychiatra , biore leki takie jak afobam , przedtem cital ale juz go nie przyjmuje , meczy mnie juz codzienne poczucie zmeczenia niechec do wszystkiego , uczucie nierealnosci , ciezkie uczucie w glowie ktorego w stanie nie ejstem opisac :( , jak sobie z tym poradzic? bo 5 wizyt u psychologa daly mi tylko to ze przez jakis okres czulem sie dobrze z afob

Dzień dobry,

Proszę pamiętać, że lek który Pan przyjmuje jest wyłącznie do krótkookresowego stosowania.
Nie pisze Pan dlaczego było tylko pięć spotkań, czy Pan jest w trakcie czy też przerwał leczenie ? Niestety, nie jest możliwe wyleczenie w takim krótkim czasie.
Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie, być może odpowiednia dla Pana będzie psychoterapia grupowa. Proszę szukać takich ośrodków (w ramach NFZ), gdzie prowadzona jest psychoterapia - np.: Poradnia Leczenia Nerwic, PZP. Inna opcja - to korzystanie z leczenia prywatnego. W internecie dostępna jest lista psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.