Stany lękowe i lekkie halucynacje po nadużywaniu alkoholu

Witam. Rok temu, przez jakieś 3 tygodnie piłem prawie bez przerwy i dużo alkoholu. Po tym okresie przez tydzien nie moglem sie pozbierac, nie moglem spac, mialem stany lekowe, nie moglem jesc i bardzo zle sie czulem. Mialem do tego lekkie halucynacje ale nie słyszałem żadnych głosów czy tez nie widzialem jakiś postaci czy też robaków chodzących po mnie jak w niektórych przypadkach. Przez jakis czas wracalem do siebie i teraz czuję się bardzo dobrze. Moje pytanie brzmi czy mogę się teraz napić ?

Dzień dobry,

A może lepiej skorzystać z pomocy specjalistów (psychiatra, psychoterapeuta, psycholog) żeby nie doprowadzać się do stanu, kiedy Pana życie jest zagrożone ?

Warto- zamiast rozważania możliwości picia- raczej przyjrzeć się przyczynom przeżytych objawów abstynencyjnych oraz rozważyć podjęcie leczenia odwykowego/psychoterapii. Nieleczone stany lękowe mają tendencje do nawracania.