Stany lękowe i strach przed schizofrenią

Witam mam 21 lat. Miewam stany lękowe. Boje sie ze zapadne w schizofremie. Pogorszyl mi sie wzrok czuje sie jak w innym wymiarze. Jakby w okol mnie byla inna rzeczywistość. Ciągle sie tego boje, mam źle samopoczucie. Co to moze byc?czy to derealizacja? Jak sie pozbyc ?

Witam,
stany lękowe to nie to samo co schizofrenia; jednak nie da się diagnozy postawić w internecie; konieczna jest wizyta u psychiatry.
pozdrawiam