Stany lękowe i stres

Witam mam problem ze stanami lękowymi. Odczuwam lęk i dopada mnie stres przy spotkaniach z nowymi ludźmi wyjściem do kina, jeździe samochodem. Jak temu zaradzić myślałem o leku Xanax znajomy miał podobnie jak ja i mu pomagał. Nie wiem czy on leczy czy tylko zapobiega takim stanom jak z tym walczyć żeby życie było łatwiejsze.

Nie leczy. Tego typu problemy mają podłoże psychologiczne i psychologicznymi,a nie farmakologicznymi metodami powinno być leczone. Polecam terapię poznawczo-behawioralną - pomoże dotrzeć do źródła problemu i dzięki temu go zniwelować. Leki działają w tym wypadku na objawy i nie wykluczone, że po ich odstawieniu problem wróci. Pozdrawiam

Witam,

Pełne zrozumienie Pana trudności i ich natury nie jest możliwe poprzez internet. Zachęcam zatem do wizyty u psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Jeśli faktycznie okaże się, że cierpi Pan z powodu zaburzeń lękowych, to tego rodzaju trudności mogą być wskazaniem do psychoterapii czasem w połączeniu z farmakoterapią. Zdecydowanie najlepiej będzie jeśli diagnozę i ustalenie planu leczenia (dostosowanego do Pana możliwości) pozostawi Pan specjalistom. Odradzam próbowanie leków nie zaleconych dla Pana przez lekarza.
Współczesna psychoterapia i psychiatria są bardzo skuteczne. Zachęcam więc by nie zwlekał Pan z rozpoczęciem leczenia. Po pomoc może Pan zgłosić się między innymi do Poradni Zdrowia Psychicznego lub gabinetów prywatnych wymienionych specjalistów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Przede wszystkim należy pamiętać, że ani niebieska pigułka, ani różowa tabletka nie rozwiążą Pana problemów z lękiem. Tu należy przede wszystkim wykonać pracę z własną podświadomością - usłyszeć to co mówi i zrozumieć te komunikaty. I to oczywiście należy wykonać pod okiem doświadczonego, dobrego psychologa, żeby pomógł Panu zrozumieć pewne irracjonalne zachowania.
Serdecznie zachęcam do podjęcia pracy w psychoterapii.

Pozdrawiam,
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl