Stany lękowe - jak je zwalczyć?

Ostatnio zdarzyła mi się niefajna rzecz. Leżę sobie w łóżku i w pewnym momencie ogarnął mnie taki potworny strach i właściwie nie mam pojęcia od czego. Nie wiem co to, po prostu czułem taki strach, bez konkretnej przyczyny, bałem się cokolwiek zrobić, bałem się wyjść spod kołdry, musiałem oświecić światło i nawet jak rozmawiałem z bliską mi osobą przez telefon to niewiele się uspokoiłem. To było naprawdę straszne. Jak mogę sobie z tym radzić? A może jakaś bliska mi osoba mogłaby zrobić coś bym się już nie bał?

Witam,

Uczucie lęku, strachu, obawy jest powszechne, naturalne i towarzyszy nam od zarania dziejów, jednak problem pojawia się, gdy lęk występuje bez żadnej wyraźnej przyczyny. Cieszę się, że zdecydowałeś się na napisanie tej wiadomości, świadczy to bowiem o tym, że poszukujesz rozwiązania dla swoich problemów.

Sytuacja jaką opisałeś może wskazywać na nerwicowy lęk napadowy, jednak tak krótki opis bez bezpośredniego spotkania z Tobą nie pozwala mi stwierdzić, czy tak jest w istocie. Z tej przyczyny rekomendowałabym Ci spotkanie z psychologiem, który mógłby stwierdzić przyczynę problemu, jaki się pojawił. Bliscy mogą, a nawet powinni okazać Ci w takiej sytuacji wsparcie obawiam się jednak, że nie wpłyną na przyczynę problemu. Proszę Cię o konsultację ze specjalistą, wówczas z pewnością nauczysz radzić sobie z tego typu objawami.

Pozdrawiam

Witam,

zaburzenia lękowe wymagają specjalistycznego leczenia metodą psychoterapii, skuteczną formą pomocy w tym obszarze, potwierdzoną empirycznie wykazuje psychoterapia w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie