Stany lękowe przed zaśnięciem

Codziennie boje się iść spać to nie jest zwykły lęk tylko lęk przed czymś co jest normalne boje się zasnąć czego bardzo chcę ale zbytnio boję się samego zaśnięcia otacza mnie w tedy dziwne uczucie ,leki na senne i uspakajające nic nie dają. Boje się nie wiem co się ze mną dzieje. PS. Jestem Chłopakiem 15 lat a mój tryb życia nie jest zbyt zdrowy plus to że pewnie rozregulowałem swój zegar biologiczny w czasie wakacji. Proszę o pilną pomoc oraz z góry dziękuje
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj,
podałeś parę prawdopodobnych przyczyn problemów z zaśnięciem. Czy już próbowałeś zdrowszego trybu życia, jak piszesz i regulacji pór snu. Warto spróbować i sprawdzić. Ponad to, czego naprawdę boisz się w pójściu spać, co niepokoi Cię, gdy się kładziesz? W problemie jest zawsze zawarte rozwiązanie. Czy Twój strach jest racjonalny, czy może irracjonalny.
Jeśli irracjonalny, w postaci np. myśli: już się nie obudzę , że ktoś tu wejdzie i mi coś zrobi lub innych myśli lub " że coś się ze mną dzieje" (tylko co konkretnie?) warto spotkać się z psychologiem.
Pozdrawiam
Beata Jaszczak

Dzień Dobry,

Tak, jak sam napisałeś, przyczyną niepokoju przed snem może być rozregulowany
zegar biologiczny i ogólny Twój styl życia.
Zachęcam Cie najpierw do podjęcia wysiłku, żeby na nowo poukładać te proste tematy, a jakże znaczące.

Jeśli pomimo uporządkowania w/w kwestii, nadal byłaby trudność, wskazana byłaby kontrolna konsultacja psychologiczna.

Podziel się, proszę z Mamą swoimi obawami i poproś, żeby Ci towarzyszyła w drodze do specjalisty.

Życzę Ci podjęcia decyzji i wysiłku,
Irena.mielnik.madej@gmail.com

Powinien się Pan spotkać z psychologiem, lub psychoterapeutą. Aby udzielana Panu pomoc mogła być efektywna konieczne jest zebranie większej ilości informacji- co to znaczy "niezdrowy tryb życia"? W jaki sposób rozregulował Pan swój zegar biologiczny w wakacje? Dopiero gdy specjalista będzie posiadał pełne informacje będzie mógł Panu pomóc. Jeśli nie chce Pan spotkania ze specjalistą z obawy, że rodzice mogliby dowiedzieć się o czymś trudnym proszę pamiętać, że psycholog, czy psychoterapeuta to zawody zaufania publicznego. Specjalistom nie wolno nikomu udzielać informacji zdobytych w trakcie wywiadu psychologicznego, czy terapii. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja zagrożenia życia (myśli samobójcze, lub realne zagrożenie ze strony osób trzecich). To, że jest Pan niepełnoletni nie ma wpływu na tajemnicę zawodową.