Stany lękowe przy schizofrenii paranoidalnej

Mój chłopak ma 20 lat i ma stwierdzoną schizofrenie paranoidalną. Jestem z nim już 2 lata i nie zauważyłam jakichś niepokojących objawów związanych z tą chorobą. Obecnie nie bierze leków od dłuższego czasu i wszystko jest w porządku. Ostatnio jednak pojawił się problem. Zamieszkał w akademiku i cierpi na stany lękowe a mianowicie boi się zasnąć i nie spi całą noc bo boi się że nie wstanie na zajęcia i wyrzucą go z uczelni, oprócz tego wyrywa sobie z nerwów włosy z brody. Jak mogę mu pomóc?

Dzień dobry!

Drogą leczenia stanów lękowych, ataków paniki, zaburzeń nerwicowych itp. jest psychoterapia, własna praca nad sobą oraz (w zależności od konkretnej sytuacji i zaleceń lekarza psychiatry) farmakologia. Chłopak powinien otrzymać profesjonalną pomoc, aby nauczyć się radzić sobie z trudniejszymi okresami w swoim życiu, okresami pogorszonej kondycji.

Pozdrawiam!

Witam,
myślę, ze warto żeby skontaktował się z lekarzem lub chociażby porozmawiał z psychologiem. To bardzo ważne, takie stany trzeba konsultować. Pozdrawiam.