Stany lękowe, smutek i przygnębienie

Miewam w życiu stany podczas, których odczuwam lęk, ogromny smutek, przygnębienie, tracę chęci do życia, uciekam od ludzi, często nerwowo przełykam ślinę, czasami czuję ścisk w gardle. Często wówczas nawet nie wstaję z łóżka, nic mnie nie cieszy, chcę być tylko sam, pojawiają się myśli samobójcze, tracę zainteresowanie czymkolwiek. Te epizody często się powtarzają trwają czasami krótko, dwa lub trzy dni. Czasami dłużej, tydzień, najdłużej trwało to miesiąc czasu. Czy to jest depresja?
ponad rok temu

Witam!
O depresji możemy mówić jeśli obniżenie nastroju trwa co najmniej 2 tygodnie i połączone jest z utratą zainteresować i niemożnością odczuwania przyjemności. Szczególnie niepokojące są myśli samobójcze, w żadnym wypadku nie należy lekceważyć ich pojawienia się. Z całą pewnością Pana dolegliwości wymagają profesjonalnej oceny specjalisty i dokładniejsze diagnostyki przeprowadzonej przez lekarza psychiatrę.

Witaj,to może być depresja,ale nie musi. Nie można postawić takiej diagnozy bez rozmowy,wywiadu,nie widząc pacjenta. Stany,które opisujesz są niepokojące,dlatego zastanów się,czy warto tak się męczyć. Może lepiej przyjrzeć się z pomocą specjalisty,dlaczego tak się czujesz co pewien czas,odkryć przyczynę (może sama ją znasz,ale nie chcesz dopuścić do świadomości?) i znaleźć rozwiązanie problemu,który Cię gnębi. Zadaj sobie pytanie,czy na pewno w Twoim życiu wszystko gra, zwłaszcza w relacjach z ważnymi osobami. Pozdrawiam i życzę Ci wszystkiego dobrego.