Stany lękowe, szybsze bicie serca i duszności

Witam nie wiem właściwie jakiego lekarza i jakiej kategorii pytać, ale od jakiegoś czasu mam jak by to nazwać stany lękowe? Siedzę jak gdyby nigdy nic nagle czuje że mi serce mocnej bije cały się telepie czuję się jak bym się lekko dusił. Nie wiem mój tryb życia ma na to wpływ ale ani nie pije alkoholu a nie pale papierosów tym bardziej innych mocniejszych używek nigdy nie spożywałem. Kiedyś nic podobnego mi się nie działo teraz mam tak można rzec na porządku dziennym. Co mam robić. Pozdrawiam

Witam,
przede wszystkim w pierwszej kolejności wybrać się do lekarza internisty. Jeśli zostanie wykluczona przyczyna somatyczna Pana dolegliwości, to kolejnym krokiem jest wiyzyta u psychoterapeuty. Zdarza się tak, że stresujące wydarzenia, przeżywane trudności, tłumione uczucia dają o sobie znać pod postacią opisywanych przez Pana objawów. Dwa, trzy spotkania z psychoterapeutą powinny pomóc zobaczyć szerzej Pana problem.
Życzę powodzenia, pozdrawiam

Dzień dobry!

Objawy wskazujące na stany lękowe należy skonsultować z lekarzem psychiatrą i/ lub psychologiem, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam,

Proszę zgłosić się do lekarza na badania. Jeśli okaże się, że jest Pan zdrowy, przyczyną prawdopodobnie jest zaburzenie lękowe z napadami paniki. Jest to problem, w leczeniu którego najskuteczniej sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna. Po kilku-kilkunastu sesjach problem powinien ustąpić.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska