Stany lękowe u 28-letniej osoby

Witam. Mam problem prawdopodobnie z sercem. Odczuwam ból i kucie w lewej górnej części klatki piersiowej. Nie jest to spowodowane wysiłkiem fizycznym. Najczęściej wieczorami i w nocy przez co nie mogę spać. Miewam przy tym stany lękowe i niepokój. Mam 28 lat pracuję fizycznie. Proszę o poradę

Witam, wygląda to na zaburzenia nerwicowe ale diagnozę można postawić wyłącznie po osobistej wizycie u psychologa klinicznego, który zleci zapewne też konsultacje medyczne w celu wykluczenia biologicznych przyczyn Pana dolegliwości.Pozdrawiam

Dzień dobry,
w pierwszej kolejności najważniejsze jest udanie się do lekarza rodzinnego, który ewentualnie skieruje pana na dalsze konsultacje i badania. Jeśli wykluczy się przyczyny somatyczne wtedy warto udać się do psychoterapeuty.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Witam,
Proszę udać się do lekarza który skieruje na odpowiednie badania. Jeśli lekarz wykluczy podłoże somatyczne, warto zastanowić się czy problemem nie jest zaburzenie lękowe z napadami paniki.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska