Stany lękowe u 33-latka

Witam, mam taki problem. Mam 33 lata jestem facetem a mimo to ogarniają mnie lęki. Przy każdym zadaniu w pracy się stresuję.Jak z kimś rozmawiam to tez się stresuję , ogarnia mnie lęk . Stresuję się jak się ze mnie śmieją, nie mam dystansu do siebie .Nie wiem jak poradzić sobie ze stresem , w pracy trzęsą mi się ręce czasami, oraz caly czas czuję w sobie przyspieszony oddech oraz bardzo szybkie bicie serca jak zaczynam się stresować. Czasami przez cały dzień w pracy czuje ze jestem pod napięciem

Wygląda to na fobię społeczną, która dodatkowo jest podsycana stereotypami (czy mężczyźni nie mogą się bać?). Aby poradzić sobie z tym problemem polecam rozpocząć psychoterapię poznawczo-behawioralną, która w zakresie zaburzeń lekowych ma bardzo dobre efekty. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Na początku swojej wypowiedzi zaznaczył Pan, iż jest facetem a MIMO TO ogarniają Pana lęki. Występowanie takich stanów nie jest zależne od płci. Dotyczy każdego człowieka i każdemu może się przydarzyć. Wszystko zależy od czynników wyzwalających ten oto lęk. Lęk występuje w sytuacji braku uzasadnienia jego odczuwania. Mówi Pan o stresie w wielu sytuacjach i braku dystansu do samego siebie. To, że Pan go nie ma nie oznacza, że jest Pan inny-gorszy. Każdy reaguje inaczej na zaczepki innych osób. Nie ma w tym nic złego. Oczywiście wszystko dzieje się w granicach normy jeżeli nie powoduje to dyskomfortu. U Pana ten niepokój wyraźnie się pojawia. Jest to trudność, którą warto byłoby skonsultować z psychologiem/psychoterapeutą, który postara się odnaleźć wspólnie z Panem źródło tych problemów oraz sposób na ich rozwiązanie, polepszając Pana codzienne funkcjonowanie. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska