Stany lękowe u 40-letniego mężczyzny
Witam serdecznie mam pytanie, od dwóch tygodni mam stany lekowe, zrobiło mi się słabo porobiłem badania, krew mocz rtg płuc wszystko jest ok a mnie ciągle męczy myśl że coś mi dolega, mam złe samopoczucie, ciągła myśl że coś mi jest, cały czas mierze ciśnienie chodź mam dobre to i tak mierze je kilka razy dziennie, najgorsze jest to że cały czas siedziałem w domu, nie wychodził nigdzie bo ciągle ta myśl że coś mi się stanie mam 40 lat jestem mężczyzna, nigdy wcześniej nie było takich objawów, co to może być Dziękuję Grzegorz

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie
i lęk, że coś mi się stanie często towarzyszą zaburzeniom
lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana zatrważający lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana
problemu, dotrzeć do przyczyny Pana lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl