Stany lękowe w 7 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 7 tygodniu ciąży. Od kilku dni pojawiły sie u mnie stany lękowa - strach przed czymś nie określonym. W przeszłości miałam takie przygody i brałam leki z grupy SSRI bardzo mi pomogły. Proszę mi powiedzieć jak moge sobie radzić z takimi stanami w ciąży kiedy wiadomo ze żadne leki nie sa zalecane . Najbardziej przeraża mnie świadomość ze w przypadku "paniki" nie moge nic wziąć. Prosze o pomoc

Dzień dobry!

Obok przyjmowania leków, drogą leczenia stanów lękowych jest również psychoterapia, podczas której można uczyć się technik relaksacyjnych, oddechowych, pracy z ciałem itp. metod radzenia sobie z atakiem paniki. Istotne może okazać się również dotarcie do ich źródeł, przyczyn, mechanizmów powstawania.

Pozdrawiam!

Witaj!

Niestety ciąża nie predysponuje do brania jakichkolwiek leków, choć wiele kobit ma stany lękowe . Najlepszym rozwiązaniem jest pomoc psychologa zajmującego się ta tematyką , proszę się umówić na poradę i ewentualne dalsze wizyty w miejscu zamieszkania.
Pozdrawiam.