Stany lękowe, wahania nastroju, odrealnienie, senność

Witam. Mam borderline. Chodzę na terapię. Ostatnio moje samopoczucie się diametralnie pogorszyło bez powodu. Stany lękowe, wahania nastroju, odrealnienie, unikam towarzystwa, senność, wyczerpanie psychiczne i fizyczne, natrętne myśli. Są momenty że czuję się dobrze i w pewnym momencie czuję w głowie że zaczyna włączać mi się faza "nienormalności", tzn czuję jakbym zmieniała osobowość i pojawiają się wyżej wymienione objawy. Zatracam się w tym. Boję się że się rozpadam, że zaczynam "wariować".

Witam, piszę Pani że uczęszcza na terapię, być może warto było by zgłosić swojemu terapeucie swoje obawy i sprawdzić co takiego się dzieje u Pani. W procesie terapii zdarzają się takie momenty że jest trudniej wtedy warto o tym rozmawiać na sesjach. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Opisuje Pani bardzo uciążliwe objawy, które muszą sprawiać, że czuje się Pani źle. Na pewno utrudnia to Pani codzienne funkcjonowanie, co zostało napisane.
Mówi Pani, iż uczęszcza na terapię. Jak długo to trwa? Pojawiają się momenty większej świadomości swoich problemów, co staje się niezwykle trudne dla pacjenta, przez co wpada w pułapkę "nadmiaru przeżywanych emocji". To jest uzdrawiające jeżeli wspólnie z terapeutą dbacie Państwo o to by wszystko szło w dobrym kierunku. Wszelkie wątpliwości i problemy powinno się zgłaszać na każdej sesji swojemu terapeucie. To też radziłabym zrobić. Jeżeli samopoczucie się nie poprawi po dłuższym okresie czasu, może warto pomyśleć o konsultacjach u innego specjalisty.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska