Stany nerwicowo-lękowe u 51-letniej kobiety

witam jestem kobieta 51 lat lecze sie na nadcisnienie, biore bisocard, prestarium i atarax, bez niego bym nie funkcjonowala, bylam u psychiatry, mam jakies stany nerwicowo lekowo depresyjne, boje sie o swoje zdrowie, mam nagle skoki cisnienia, czesto wzywam pogotowie, jedni twierdza ze somatyzacja, inni nerwica, a ja juz jestem wykonczona, , psychiatra w naszym miescie jest niezbyt, psycholog prywatnie a mnie nie stac, bardzo prosze o pomoc moze jakies testy, zebym wiedziala co mi jest? POZDRAWI

Dzień dobry, nie istnieje jeden prosty test, którym można zdiagnozować co pani jest. Zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą w ramach NFZ, proszę się zorientować gdzie jest najbliższa Poradnia Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam

Witam,
niestety nie ma testu, który mógłby zdiagnozować co Pani dolega. Konieczna jest osobista wizyta u psychologa.
Rozumiem, że koszty prywatnych konsultacji psychologicznych mogą być zbyt obciążające finansowo. Niestety, w takim razie nie ma wyjścia jak tylko umówić się na wizytę na NFZ i czekać.
Stany lękowe przy odpowiednim zaangażowaniu pacjenta leczy się dość skutecznie. Jeśli nie odpowiada Pani lekarz u którego się Pani leczy, proszę zastanowić się nad zmianą.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl