Stany paniki przy wyrwaniu zęba

Dzień dobry mój problem polega na tym że mam stany paniki jak musze isc na wyrwanie zeba i moje pytanie jest takie czy lekarz stomatolog moze wypisać skierowanie na operacyjne usunięcie zębów mam 6 zębów do wyrwania z tego sa 4 ósemki korzenie i 2 korzenie .

Proszę Pani
Każdy psychicznie zdrowy człowiek boi się wyrywania zębów, ale zanim je wyrwiemy, można je leczyć i to daje lepsze rezultaty. Wyrywanie to konieczność. W tej chwili stomatolodzy dysponują bardzo dobrymi lekami przeciwbólowymi i wtedy zbieg zupełnie nie boli, mogą też użyć metody miejscowego znieczulenia. Trzeba by było popracować z myślą, że zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Przekonując swoja psychikę do bezpieczeństwa tego zabiegu. Im bardziej będzie Pani myślała ze jest to bolesne i niebezpieczne tym lęk będzie wzrastał. Wiec lepiej myślami opanować lęk i zaufać stomtologowi. Przetrzymywanie w jamie ustnej chorych korzeni jest bardzo szkodliwe. ZĘBY NAPRAWDĘ NALEŻY LECZYĆ BO NOWE NIE WYROSNĄ, MA SIĘ TE KTÓRE SĄ. Można też poprosić lekarza rodzinnego o przepisanie środków uspokająjących które też mogą pomóc w opanowaniu leków. Życzę powodzenia w leczeniu zębów i wytrwałości aby wszystko poszło po Pani myśli i aby nie bolało.
Pozdrawiam świątecznie
mgr Alicja Jankowska