Stany podgorączkowe i bóle w krzyżach

Witam. Jestem 24 letnim mężczyzną. Kilka tygodni temu miałem infekcje gardła (temperatura, ból gardła, kaszel). Leczona ona była antybiotykiem. Wszystkie objawy ustąpiły pozostały jedynie stany podgorączkowe i zaczęły pojawiać się bóle w krzyżach. Podobne objawy miałem 2 lata wcześniej, po infekcji zrobiono mi wtedy szereg badań (krew, OB, mocznik i kreatynina, USG i urografie), które wykazały jedynie piasek w nerkach. Wtedy po 3 miesiącu podwyższona temperatura sama ustąpiła. Wcześniej faszerowano mnie antybiotykami, w skutek których zrobiła mi się nadżerka na dwunastnicy). Lekarka stwierdziła, że to niedoleczona infekcja, dostałem b***. Nie pomógł. Poszedłem jeszcze raz z pytaniem o jakiekolwiek badania. Pani doktor stwierdziła, że nie ma sensu robić badań i trzeba dać kolejny antybiotyk, bo coś może być w krtani. Na informacje o bólach nerkach stwierdziła, że to mogą być bóle krzyży. Sam nie wiem co mam robić brać go czy nie? Czy to tylko schodzący piasek czy coś poważnego?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Po pierwsze- nie sądzę aby nadżerka wykryta w dwunastnicy miała jakikolwiek związek z przyjmowanymi lekami. Myślę że jest to niemożliwe.
Po drugie- nie pisze Pan co tak naprawdę oznaczają "stany podgorączkowe"- jaka to jest temperatura?
Po trzecie- dolegliwości bólowe okolicy lędźwiowej wymagają- w pierwszej kolejności - diagnozowania chorób nerek (czyli wykonania badania palpacyjnego,  ogólnego moczu wraz z posiewem, USG nerek), ewentualnie do rozważenia dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa i inne.

Warto byłoby wykonać podstawową morfologię krwi, OB, CRP, które podpowiedzą o przyczynie Pana dolegliwości (choćby wskażą czy mają one charakter infekcyjny a jeśli tak to jaki).

Jeśli potwierdzi się tło zapalne nerek to wtedy słuszne byłoby wdrożenie leczenia odpowiednim antybiotykiem.

Pozdrawiam