Stany podgorączkowe i opuchlizna pod uchem

Dzien dobry.Syn ma od poniedzialku spuchniete pod uchem i mial stan podgoraczkowy i doktorka stwierdzila zapalenie wezlow chlonnych po jednej stronie i kazala dawac antybiotyk azitrolek i wygrzewac to miejsce.A dzisiaj nagle syn dostal goraczke 39 stopni i boli go po prawej i lewej stronie pod uchem i glowa z tylu i nie chce nic jesc. Czy to moze byc swinka??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać szereg badań profilaktycznych krwi. Po zbadaniu można spróbować postawić diagnozę lub ewentualnie rozszerzyć zakres badań.