Stany podgorączkowe pomimo antybiotykoterapii

Od 9 dni mam stan podgorączkowy od 37 do 38 stopni. 4 dni temu lekarz przepisał mi antybiotyk zinnat 500 2 razy dziennie- lekarz stwierdził, że to angina. Pomimo to ja cały czas mam te stany podgorączkowe max. 37,5 stopnia. Czy to normalne bo nawet ibuprom nie zbija mi tej temperatuty, jak długo normalna jest taka gorączka. Proszę również o informację jakie badania moge teraz zrobić , ponieważ martwi mnie, że tyle dni już to trwa,.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie trzeba robic żadnych badań, po pierwsze pomiary moga byc niedokładne poza tym za gorączkę przyjmuje sie powyżej 38 sstopni... Proszę pamiętac o spożywaniu dużej ilości płynów. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu najbliższych dni prosze ponownie udać się do lekarza