Stany podgorączkowe, powiększone węzły chłonne, nieprawidłowe wyniki

Dolegliwości utrzymują sie pół roku - węzły w usg wyszły odczynowe. Z morfologii nieprawidłowe (przy normach laboratoryjnych), WBC - 10,80, lymph - 3,00 tys., MXD - 1,10, neutr 6,70 tys,, w rozmazie formy limfoidalne - 4%; opis - anizocytoza erytrocytów, poj, pobudzone limfocyty. Z moczu - na granicy wyszedł urobilinogen, Latex-Aso na granicy (jakiś czas temu podwójnie za wysoki), CRP w normie, proteinogram w normie - przy granicy jedynie - alfa 1 globuliny 3,50 (granica lab. 3,7) beta-globuliny 8.80 (dolna granica 8,60), gamma globuliny 17,20 (górna 18,00), OB aktualnie 30 po godz. (wcześniej było mniejsze od 9, 12 do 20 ). Węzły chłonne powiększone to głównie pachowe (prawy bardziej), szyjne i karkowe. Bardzo proszę o analizę wyników, zawsze miałam idealne wyniki krwi, nawet przy infekcjach, dlatego jestem zaniepokojona, bo od pół roku stopniowo się pogarszają.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Obecność form limfoidalnych, limfocytów pobudzonych, powiększone odczynowo węzły chłonne oraz proteinogram mogą wskażywać na przewlekłą infekcję wirusową. Czasami podobne objawy daje infekcja wirusem EBV (wywołującego mononukleozę) i trwa nawet do kilku miesięcy. Najlepiej byłoby oznaczyć poziom przeciwciał przeciwko EBV (w klasie IgM i IgG), CMV, boreliozie, toksoplazmozie oraz antygen Hbs (wirusowe zapalenie wątroby). Dalsze postępowanie zależy od uzyskanych wyników.

Pozdrawiam serdecznie