Stany przebudzania się w nocy

Witam Od jakiegoś czasu mam problem ze sen , raz na jakiś czas , może częściej miewa stany przebudzenia w nocy wyrwanie ze snu , po czym robię coś nieświadomie i towarzyszy temu duża dezorientacja nazwałbym to odrealnienie naprawdę dziwne uczucie , czasami muszę otworzyć okno i się chwile przewietrzyć , raz obudziłem się cały mokry , w tym tygodniu wydarzyło się to 2 razy. Wcześniej tak nie miałem może 1 raz kiedyś. Dodam że ciężko pracuje na 4 zmiany. Mam 20 lat czy to może być coś poważnego?

Najprawdopodobniej największy wpływ na takie zachowanie ma praca na wielu zmianach i bez unormowania godzin problemy ze snem nie znikną.
Pozdrawiam.

Witam serdecznie, radziłbym Panu zafundować sobie
specjalistyczne nagranie nasenne, poniżej wyciąg z cennika:
cennik specjalistycznych nagrań terapeutycznych MP3 Nagrania hipno-transoidalne
( nazwa zastrzeżona)
Bezsenność .................99 zł
Takie nagranie redukuje także stres, który w Pana wypadku jest chroniczny i spowodowany pracą na cztery zmiany. Jeżeli nie pomoże to powinien pan udać się do
psychoterapeuty lub neurologa. Ewentualnie może Pan odwiedzić Ośrodek Medycyny Snu w Warszawie.

To co pan ostatnio przeżył to ostrzeżenie Pana organizmu.

Skutki zdrowotne pracy zmianowej :
Zaburzenia snu
Zmiany w wydzielaniu hormonów, zmiany w hypnogramach, różne postacie bezsenności, deficyt snu

Schorzenia uładu pokarmowego
Bóle nadbrzusza, zgaga, zaburzenia perystaltyki jelitowej, choroba wrzodowa

Zaburzenia neuropsychiatryczne
nerwice, stany lękowe, depresje, lekomanie

Schorzenia uklładu krążenia
choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze

Tak więc razdziłbym zacząć przeciwdziałania
Pozdrawiam i życzę miłych świąt