Stany zapalne okolic macicy a dyspareunia

Witam. będąc ostatnio na wizycie u ginekologa dowiedziałam się że mam stan zapalny 'za macica' od ok 1.5roku. zapomniałam dopytać skąd się wzięło... urodziłam pierwsze dziecko prawie dwa lata temu. ok 5miesięcy po porodzie zaczęłam krwawic bardzo silnie, musiałam zażywać cyklonamine po 8tabletek na dzień, później zmniejszać dawkę. czy mogłam mieć jakiegoś krwiaka za macica i zrobił się z niego stan zapalny? jeśli tak to skąd ten krwiak się mógł wziąć? czuje bol podczas stosunku i później do 5dni bardzo boli mnie podbrzusze. mam obniżone narządy rodne. czy antybiotyk który przepisał lekarz pomoże na ten stan zapalny?

Aleksander Ropielewski

Ciężko mi stwierdzić bez przeprowadzenia badania i ew. oceny w badaniach obrazowych co jest lub mogło być przyczyną stanu zapalnego. Najczęściej są to infekcje i dlatego jest spora szansa, że antybiotykk pomoże.