Staphylococcus aureus a antybiotykoterapia Duomoxem

Witam bylem chory bralem antybiotyk duomox przez tydzien po ponad tygodniu zrobilem wymaz z gardla i mam taki wynik : Przed wprowadzeniem antybiotykoterapii nale¿y uwzglednic mo¿liwosc kolonizacji błony sluzowej gardła przez wyizolowany drobnoustrój ze wzgledu na powszechne nosicielstwo. Staphylococcus aureus - Bardzo liczne.plus lista antybiotykow wrazliwych. Pytanie czy tamten antybiotyk mi nie pomogl czy powinienenm teraz brac znowu antybiotyki czy to normalne ze te bakterie sa ?

Lek. Katarzyna Szymczak

U ok 30 % osób bakteria ta występuje stale lub okresowo, stanowiąc nautarlną florę gardła i nie wymaga leczenia. Podjęcie antybiotykoterapii u Pana zależy od tego czy ma Pan jakieś objawy chorobowe, choruje na coś przewlekle lub ma kontakt z osobami o obniżonej odporoności. Radze wynik skonsultować z lekarzem zlecającym badanie.
Pozdrawiam