Staram się o dziecko ale coś jest nie tak!

Mam 38 lat i staramy się o maleństwo.
Menstruacje mam co 28 dni i była 6 lutego do 12, współżycie było 15, 17 i 19 lutego. Nadszedł czas i dodam, że bolał mnie brzuch i 6 marca pojawiło się ciemnobrązowe i potem leciało tak 2 dni i normalny kolor ciemnoczerwony, trwało aż do11 marca i współżycie było 15 i 22 marca.

Tylko co mnie zaskoczyło, że w trakcie tego mąż dostał wysypki i czerwone krosty, które przedtem się nie pojawiły. Dodam, że ja się czuje dobrze i nie mam żadnych objawów, nic mnie nie swędzi i nic nie piecze.
Czy takie coś mogły spowodować nerwy i długotrwałe myśli o dziecku. Przyznam, że się za niepokoiłam. Bardzo proszę o pomoc i radę.

39 LAT ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Niestety dosyć mało informacji - np. czy wysypka u Pani męża pojawiła się w obrębie narządów płciowych, czy gdzie indziej? Takie pojedyncze plamienia czasem się zdarzają bez uchwytnej przyczyny, ale ponieważ stara się Pani o dziecko warto udać się do ginekologa. Mogą takie plamienia być wywołane również przez takie zaburzenia jak np. polipy, mięśniaki, czy też zaburzenia hormonalne...
Dodatkowo jeżeli wspomniana wysypka pojawiła się u Pani męża w okolicach narządu rodnego potrzeba wykluczyć infekcję u Pani. Dlatego najlepszym sposobem by rozwiać powyższe wątpliwości jest wizyta u ginekologa, już samo badanie i usg przezpochwowe może wszystko wyjaśnić oraz Panią uspokoić.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o planowaniu ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!